Украина
category

Получение компенсации от клиники

Вопрос № 819
Получение компенсации от клиники
1 Консультация
Бесплатно

Здравствуйте, недавно я обратилась в частную клинику для диагностики заболевания. После первой консультации был поставлен диагноз и назначено лечение. Диагноз оказался ошибочным. После дополнительных анализов и исследований поставлен второй диагноз, который тоже оказался ошибочным. Кроме потраченных денег, было упущено время(4 месяца) на лечение ложного заболевания, а настоящее сейчас приобрело хроническую форму. Правильный диагноз и эффективное лечение сейчас назначены в другой клинике. Каким образом получить компенсацию от первой клиники?

Консультации Советников

Вітаю.

Мушу сказати, що процес притягнення медиків до відповідальності в нашій країні надзвичайно складний, і Ви маєте розуміти, що це займе надзвичайно багато часу, а також потягне додаткові витрати.

Для того щоб домогтися відшкодування за неякісне лікування, особа повинна обґрунтувати та довести в судовому засіданні таке:

- факт дії чи бездіяльності лікарів, яка виразилася в неправильній діагностиці захворювання чи неправильно призначеному лікуванні. Для кожного захворювання наказом Міністерства охорони здоров’я України затверджені нормативи надання медичної допомоги, які визначають, які саме аналізи та діагностичні дослідження мають бути призначені для підтвердження первинного діагнозу і яка тактика лікування має бути обрана.

Тому, перш ніж писати позовну заяву, необхідно отримати з лікувального закладу всі документи про Ваше лікування - медичну картку , результати аналізів, щоденник, і встановити, який діагноз поставили хворому. Як правило, при виписці пацієнту видається лише епікриз, надати іншу документацію лікувальний заклад відмовляється. Проте пацієнт має повне право вимагати будь-яку документацію, яка наявна в лікарняному закладі, посилаючись на ст. 34 та 49 Конституції, ст. 285 ЦКУ та ст. 39 Основ законодавства України «Про охорону здоров’я».

Маючи на руках усі документи, Ви зможе порівняти діагноз та призначене лікування з нормативами, у яких закріплені обов’язкові дії лікарів. Тільки при виявленні невідповідностей можна говорити, що лікарі неналежно виконали свої обов’язки і припустилися лікувально-діагностичної та/або лікувально-тактичної помилки. Для виявлення невідповідностей потрібно призначення судово-медичної експертизи. 

- наявність наслідку у вигляді завдання шкоди здоров’ю пацієнта. Отримавши незаперечні підтвердження того, що призначені лікарями діагностичні дослідження чи лікування не відповідали нормативам, заявник (позивач) повинен довести наявність шкоди для здоров’я пацієнта. Її доказами можуть бути: факти звернення до інших лікарів (які призначали лікування); факти виявлення інших хвороб чи перехід існуючої хвороби в хронічну форму, що могло бути результатом неправильного лікування; письмові висновки інших лікарів, які оглядали чи лікували пацієнта, що мають силу висновку спеціаліста.

- причинний зв’язок між діяннями лікарів та отриманим наслідком. У цьому разі позивач повинен довести, що шкода заподіяна пацієнту саме діяннями лікарів, а не іншими об’єктивними чинниками, як-от: недосконалість медичної науки на даному її етапі, об’єктивні труднощі діагностики, атиповість розвитку захворювання та його наслідків, запізніла діагностика, зумовлена пізнім зверненням пацієнта, тощо. Не слід виключати і можливість провини інших осіб. Наприклад, якщо пацієнт звертався до іншої клініки чи до нетрадиційної медицини або ж займався самолікуванням.

Якщо факт спричинення шкоди все-таки буде доведений, то згідно ст.1172 ЦКУ юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків, тобто кошти на відшкодування шкоди будуть стягнуті з роботодавця (лікувальний заклад).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ