Украина
category

Развод и алименты

Вопрос № 821
Развод и алименты
1 Консультация
Бесплатно

Здравствуйте, ситуация такова:

1. 2 февраля подала на развод с мужем, указала адрес - его прописки, но он сейчас в другой стране. На первое заседании он не явился, и отложили на 7е июля. Он все ещё находиться в другой стране и вряд ли сможет получить повестку и явиться на заседание. Разведут ли нас на повторном заседании, или снова отложат? Если я не указывала то что он в другой стране проживает на данный момент.

2. Хочу подать на алименты, ребенку 3,5 года. Но опять таки, он не может явиться на заседание? Без его присутствия смогут ли назначить ему алименты? Указать для вызова другой адрес в другой стране я не могу - так как я даже не знаю в каком городе он живет и связь с ним не поддерживаю долгое время. Как долго могут рассматривать иск об алиментах?и будут ли откладывать судебные заседания?

Консультации Советников

Вітаю.

Щодо розірвання шлюбу. Відповідно до ч. 1 ст. 24 Сімейного кодексу України Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Тобто, навіть якщо Ваш чоловік проти розірвання шлюбу, то Ви усеодно отримаєте розлучення. У даному випадку суд може постановити заочне рішення відповідно до ст. 224 ЦПК України (У разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи). Але на підставі ст. 224 ЦПК суд до постановлення ухвали про заочний розгляд справи обов’язково повинен перевірити факт повідомлення відповідача належним чином про час і місце судового засідання. Повідомлення сторін про час і місце розгляду справи повинно проводитися відповідно до вимог статей 74—76 ЦПК. При цьому в матеріалах справи повинні бути належні докази такого повідомлення. Якщо відповідні докази відсутні, то відповідач не може вважатися повідомленим належним чином, і підстав для заочного розгляду справи не існує. У даному випадку Ваша позиція має бути такою, що Ви не знаєте де перебуває чоловік, зв'язку Ви не підтримуєте. Відповідач, місце проживання (перебування чи роботи) або місцезнаходження якого позивачеві невідоме, навіть після його звернення до адресного бюро та органів внутрішніх справ, викликається в суд через оголошення у пресі (Суд спочатку має направити запити про встановлення місця проживання, також там Вам мають дати оголошення для газети). З опублікуванням оголошення відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи. І тільки тоді Ви отримаєте заочне рішення про розірвання шлюбу, яке після закінчення 10-денного строку на оскарження набирає законної сили.

Щодо стягнення аліментів. Якщо Ваш чоловік офіційно проживає та працює за кордоном, то 20 липня 2006 року Україна приєдналася до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. Сторонами цієї конвенції є 61 держава світу (Австралія, Алжир, Аргентина, Барбадос, Бельгія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Буркіна-Фасо, Ватикан, Великобританія, Гаїті, Гватемала, Греція, Данія, Еквадор, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Кабо-Верде, Казахстан, Кіпр, Киргизстан, Колумбія, Німеччина, Ліберія, Люксембург, Македонія, Мексика, Молдова, Монако, Марокко, Нігер, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Пакистан, Польща, Португалія, Румунія, Сейшели, Сербія, Словаччина, Словенія, Суринам, Туніс, Туреччина, Уругвай, Угорщина, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, Центральноафриканська Республіка, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Шрі-Ланка).

Ця Конвенція дозволяє не лише визнати й виконати рішення суду України на територіях указаних держав, а й на підставі наданих документів прийняти рішення про стягнення аліментів у цих державах.

Зокрема, у разі, коли відсутнє рішення суду України про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном, до держави через Міністерство юстиції надсилаються документи, необхідні для розгляду справи по суті.

Звернення про вирішення питання про стягнення аліментів на підставі Конвенції оформлюється позивачем письмово в довільній формі.

До звернення додається заява про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, а також переклад заяви і документів, що до неї додаються, на офіційну мову тієї країни, на території якої пропонується стягнути аліменти, а якщо це неможливо, - на англійську чи французьку мову.

Заява надсилається до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції. Міністерство юстиції надсилає заяву органу країни, де знаходиться відповідач, протягом місяця від дня її надходження.

Конвенція про стягнення аліментів за кордоном надає можливість також виконання рішення українського суду про стягнення аліментів. Порядок такого виконання визначений в Інструкції щодо порядку стягнення аліментів за кордоном, яка затверджена наказом Міністерства юстиції № 121/5 від 29 грудня 2006 року та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2006 року № 1390/13264.

Якщо батько не виходить на контакт, чи не має змоги його знайти (для того щоб обговорити з ним питання про аліменти), то раджу зробити так само як і з розірванням шлюбу - подати позов про стягнення аліментів, дочекатися заочного рішення, звернутися до виконавчої служби. У разі неможливості стягнення аліментів із заробітної плати чи інших доходів боржника протягом трьох місяців підряд, якщо боржник не працює і не одержує доходів, стягнення звертається на майно боржника (наприклад у нього лишилася квартира).

P.S. Ви у судовому засіданні можете сказати, що Ваш чоловік проживає за кордоном, у даному випадку Вам буде необхідно подати клопотання, щоб суд звернувся з дорученням до іноземного суду про проведення процесуальних дій, а саме відібрати у відповідача пояснення (чи згоден на розлучення, чи згоден платити аліменти та у якому розмірі). Цим шляхом також можна піти.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ