Украина
category

Збільшення аліментів судом

Вопрос № 826
Збільшення аліментів судом
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня. На даний момент розлучені вже кілька років, аліменти сплачую (1 дитина). Зараз колишня дружина хоче збільшити суму аліментів аргументуючи тим що в 2017 році ця сума має бути більшою у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму. На даний момент сплачую 500 грн аліментів, збільшити вона хоче до 1100-1300 грн. Крім того на даний момент я офіційно не працевлаштований, а також маю сім'ю і 2-х маленьких дітей. Звичайно ми можемо домоіитись без подачі до суду. Та мене цікавить питання чи справді вона може розраховувати на таку суму (1100-1300) , скільки судом може бути призначено?

Консультации Советников

Вітаю.

Зверніть увагу на наступні статті Сімейного кодексу України.

Стаття 192.Зміна розміру аліментів

1. Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Стаття 80.Визначення розміру аліментів одному з подружжя за рішенням суду

1. Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

2. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.

3. Розмір аліментів, визначений судом, може бути згодом змінений за рішенням суду за позовною заявою платника або одержувача аліментів у разі зміни їхнього матеріального і (або) сімейного стану.

Стаття 182.Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбаченихстаттею 184цього Кодексу.

Стаття 183.Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини

1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

3. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Стаття 184.Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

1. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

2. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

3. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    

Чи буде збільшено розмір аліментів залежить від того які докази Ваша колишня дружина надасть щодо розміру Вашого місячного заробітку, підстав збільшення розміру аліментів і яка позиція буде у Вас, які докази Ви надасте. Крім того, не потрібно забувати що обов'язок утримувати дитину є як у матері так і у батька.

Доброго дня, як вам вже зазначили в попередній відповіді призначення та зміна розміру аліментів, передбачена Сімейним кодексом України. Проте моя особиста порада Вам - якщо ваша дружина подасть позов про збільшення аліментів, Вам в судовому засіданні необхідно відсоювати сою позицію зазначаючи, що аліменти ви сплачуєте вчасно та добросовісно, а також зазначте що в Вас є ще неповнолітні діти (необхідно долучити до матеріалів справи свідоцтво про народження дітей), та просити суд розділити ваш дохід між усіма дітьми рівномірно. Така позиція надасть Вам змогу знайти справедливий вихід з ситуації. 

З повагою юрист Альона Мельник (тел. 0968360843)

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ