Украина
category

Зниклі безвісти.

Вопрос № 830
Зниклі безвісти.
1 Консультация
Бесплатно

Доброго часу. В моїй знайомій склалась така ситуація. В серпні 2014 року, під час виводу військ з Іловайська зник без вісті її єдиний син. Вона неоднаразово з цього приводу зверталась до різних громадських організацій, політичних партій і правоохоронних органів але станом на сьогодення жодного внутрішнього розслідування по факту зникнення її сина в частині до якої він був приписан проведено не було. За цей же час 2,5 роки вона самотужки з`ясувала, що її син знаходиться в плену але де саме встановити не вдалось. В частині ж за цей час змінилось три в.о. командира частини і кожен розпочинав внутрішнє розслідування по факту зникнення її сина з початку не доводячи до кінця.

Єдине, що рекомендували різні організації до яких зверталися так це звернутися до суду з позовом до ВЧ але в чому суть позову так ніхто і не роз`яснив.

Якщо Ви стикалися з подібними ситуаціями в своїй практиці або маєте якісь ідеї стосовно цієї ситуації, підкажіть будь ласка, що матері робити далі.

Консультации Советников

Вітаю.

Мабуть вказані організації мали на увазі подати позов проти військової частини до адміністративного суду про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, оскільки відповідно до п. 3 ч. 7 Наказ № 333 «Про затвердження інструкції з організації обліку особового складу ЗСУ»: «Військовослужбовці, які померли від захворювання або загинули в результаті подій, стихійного лиха і нещасних випадків, а також безвісти відсутні, після встановлення причин і обставин смерті (загибелі), розслідування причин відсутності і отримання підтверджувальних документів виключаються наказом по стройовій частині зі списків особового складу військової частини».

Іншими словами, якщо зни­к­лий безвісти впродовж певного часу (зазвичай двох тижнів), не з’явився в частину або не дав про себе знати, його просто викреслюють зі списків. Опісля родині надсилають «сповіщення на військовослужбовця (працівника), який загинув (помер), зник безвісти чи потрапив до полону», що «є документом, який містить відомості про місце, дату та причину загибелі (смерті), обставини, за яких військовослужбовець (працівник) зник безвісти чи потрапив до полону, а також характеристику його вірності Батьківщині». Родині мають відправити тіло й речі воїна, а якщо його поховано деінде, надати фотографію та адресу могили.

Я б радив ще звернутися до Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, вони також здійснюють заходи з пошуку зниклих безвісти. Сподіваюсь моя відповідь допоможе. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ