Украина
category

Пограбування

Вопрос № 843
Пограбування
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня. Мене пограбували в квартирі 3 місяці тому. 2 місяці тому грабіжника знайшли, і знайшли всі мої речі. Мені ще нічого за 2 місяці не показували, не визивали. Чи можу я забрати вже свої речі? Може якусь заяву написать, все таки вже 2 місяці як знайшли мої речі. Дзвоним в поліцію, нам кажуть що речі повернуть після суду, і кажуть що він буде аж в кінці літа. Чи можна написати якусь заяву і взяти речі раніше?

Консультации Советников

Стаття 167. Підстави тимчасового вилучення майна

1. Тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

2. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Стаття 169. Припинення тимчасового вилучення майна

1. Тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено:

2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна;

частиною п’ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу;

4) у разі скасування арешту.

Стаття 170. Накладення арешту на майно

1. Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

2. Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

11. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Отже, якщо існує ухвала про арешт викраденого майна, то повернуть його Вам тільки після вироку , а якщо ж слідчий не дотримався процесуальних вимог  стосовно арешту то майна, то Вам його мають повернути. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ