Украина
category

Поділ майна після розлучення

Вопрос № 847
Поділ майна після розлучення
18 консультаций
140 грн.

Ми з колишнім чоловіком до весілля купили двокімнатну квартиру :його батьки дали половину суми і рівно половину мої.Оформили в нотаріуса 50/50 до одруження.Прожили в офіційному шлюбі 8 років і розлучилися.Так як він вів себе після розлучення  агресивно я вимушена була перейти жити в дім своєї бабусі, а чоловік залишився в нашій з ним квартирі.До цього часу я не судилася з ним тому , що маю проблеми зі здоров"ям і мені  не можна нервувати, тим більше син наш спільний приписаний в тій квартирі і всі вихідні і святкові дня проводив з моменту розлучення зі своїм батьком. Зараз мій колишній чоловік одружився вдруге, живе з новою дружиною в нашій з ним квартирі і вже народився син від нової дружини.Як можна спонукати його сплатити мою частину , щоб я купила однокімнатну сину нашому  чи як мені діяти в цьому випадку , щоб не втратити свою частку? Він(чоловік) на контакт не йде.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 7 грн.

На час купівлі проживали разом?

18.05.17 10:39
Катерина

скоріше зустрічалися , часто залишався в мене .

18.05.17 10:42
Катерина

ми скоріше зустрічалися ,бо він був більше зі своїм батьком на "заробітках", а коли приізджав часто залишався в мене .

18.05.17 11:34

А все, перепрошую, не дуже уважно прочитав ваше питання :)

Ответ оплачен: 7 грн.

Вітаю.

Запропонуйте в письмовій формі колишньому чоловікові придбати вашу частину. Якщо протягом місяця від нього не буде відповіді або буде відмова ви зможете продати свою частину будь-якій  особі.

Також можна подарувати свою частину синові чи кому ви бажаєте.

Законним способом відібрати у вас Вашу частину він не може. 

18.05.17 10:45
Катерина

Дякую вам дуже , а якщо я звідти виписана після розлучення в 2009 році в будинок бабусі- це ні на що не впливає?

18.05.17 10:47

Право власності зареєстровано за Вами та чоловіком? Правильно?

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрый день.

Есть такие варианты:

1. продать долю квартиры, но необходимо будет согласие совладельца (мужа)

2. подарить долю квартиры сыну.

3. подать иск в суд (позовна заява про виділ частки, що є у спільній частковій власності). Таким образом сможете просить через суд, чтобы бывший муж отдал вам деньги за 1/2 квартиры. Обязательно опишите все события, что квартиру купили вместе, развелись и теперь там проживает муж с новой женой, в связи с чем вы не можете проживать там и пользоваться своим имуществом.

Відповідно до ст. 364 Цивільного кодексу України, співвласнику надається право самостійно розпоряджатися своєю часткою у спільній частковій власності. Однією з правових форм такого розпорядження є право співвласника на виділ у натурі частки із спільного майна.

Прописаны вы в этой квартире или нет - значения не имеет. Главное то, что вы владелица 1/2 жилья

18.05.17 10:51
Катерина

(Відповід Єлизаветі)Так квартира оформлена до одруження на мене і на чоловіка 50/50 там так і вказано в договорі купівлі -продажу.

18.05.17 10:52

Не важно до или после свадьбы была куплена. Вы собственница 1/2 квартиры

18.05.17 10:55
Катерина

Колишній чоловік там зробив ремонт"євро" замінив вікна і балкон.Я на це все не претендую б мене цікавить ціна половини квартири з голими стінами.Але чи не зіграє цей факт в його користь при розподілі?

18.05.17 10:57

В таком случае он может разве что просить суд выделить вам меньше денег. Но здесь на вашу руку может сыграть то, что у вас есть сын. 

Ответ оплачен: 7 грн.

Прописка жодним чином не впливає на право власності. 

Ответ оплачен: 7 грн.

Враховуючи нотаріальне засвідчення часток власності квартири, а саме 50на50, відповідно до ст.356 ЦК України, у вас квартира знаходиться у спільній частковій власності.

Відповідно до ст.361 ЦК України, співвласник має право самостійно розпоряджатися своєю часткою у праві спільної сумісної власності.

Також, відповідно до ст.362 ЦК України, 1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі. 

Таким чином, ви повинні письмово повідомити вашого чоловіка про намір продати вашу частку квартири, якщо він відмовиться купувати або протягом місяця не надасть відповідь, ви маєте право продати квартиру іншій особі. Також як згадувалось вище, ви можете свою часту  подарувати синові.  

18.05.17 11:09
Катерина

а яким чином мені можна потрапити в квартиру при необхідності? я маю на увазі правові методи?бо я в ній з 2009 року не була ю чоловік звичайно змінив двері і замки і ключі.

18.05.17 11:09
Катерина

а яким чином мені можна потрапити в квартиру при необхідності? я маю на увазі правові методи?бо я в ній з 2009 року не була ю чоловік звичайно змінив двері і замки і ключі.

18.05.17 11:18

В першу чергу Ви можете звернутися до дільничного інспектора, який закріплений за районом, де знаходиться ваша квартира, пояснити ситуацію та надати документи для підтвердження того, що Ви є свівласником квартири. Якщо він уже не допоможе в даній ситуації, то звертатися із заявою до поліції, як згадував колега. Адже Ваш колишній чоловік не може перешкоджати Вам заходити до квартири, користуватися та розпоряджатися вашою часткою. 

Ответ оплачен: 7 грн.

Вітаю. В вашому питанні слід керуватись ст.362 Цивільного кодексу України.           362. Переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності

1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

3. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.                                        Тобто, Вам треба написати лист (в двох ексземплярах) один з котрих надішліть вашому чоловіку, в листі вказати що ви маєте намір продати вашу частку квартири, і вказати ціну за котру ви бажаєте це зробити. Цей лист надішліть поштою на адресу вашого колишнього чоловіка, цінним листом з описом вкладення, з рекомендованим повідомленням про отримання (другий екземпляр листа, та поштовий чек про надсилання листа зберігайте у себе). Після чого, дочекайтесь коли Ваш чоловік отримає цей лист. (про це вам з пошти має повернутись підписане отримувачем рекомендоване повідомлення).Після того як сплине один місяць з моменту отримання колишнім чоловіком вашого листа, можете виставляти вашу частку квартири на продаж. (Слід мати на увазі, якшо частка буде продана за меншою ціною ніж пропонувалась у листі, то колишній чоловік може звернутись до суду з позовом про переведення на нього прав та обов'язків покупця.)

Як пройде місяць, і не буде реакції, (навіть якщо ви не маєте потенційного покупця) знаходьте людей і ходіть з ними до квартири та кажіть що це потенційні покупці і ви оглядаєте квартиру для продажу. Якщо колишній чоловік вас не буде впускати викликайте поліцію, робіть заяву що вас як законного співласника не допускають до вашого майна. Можливо, після цього у вашого колишнього чоловіка виникне мотивація почати з вами переговори по купівлі ним вашої частки, а можливо ви сама знайдете покупця.     Окрім, цього ваш колишній чоловік не може законим шляхом відібрати вашу частку квартири.                   Бажаю Вам успіху!

Ответ оплачен: 7 грн.

Щоб потрапити, беріть із собою правовстановлюючі документи, і викликайте поліцію, коли будете стояти біля дверей і вас не будуть впускати. Поліції кажіть що ви законний власник частки квартири, і маєте право єю користуватись.       Можна також звернутись до суду з позово до колишнього чоловіка, і зобовязати його не здійснювати перешкоди у користуванні вами вашими правами на квартиру.

18.05.17 11:23
Катерина

Я дуже дуже вдячна всім хто допоміг мені консультацією і дякую б що ви є!Тому що якщо жінка слабка ,то дуже важко воювати з чоловіком , а тим більше що воювати не хочеться , а хочеться вирішити все мирно і по справедливості.До речі всі коштовні подарунки всі меблі і вся техніка була куплена ним і я ні однієї речі не взяла , а коштовності йому добровільно повернула.А от з квартирою з вашою допомогою можливо вирішу питання).Дякую.

Ответ оплачен: 7 грн.

добрий день! в вас документи збереглись, що підтверджують вашу участь у купівлі квартири (те що ви внесли половину грошової суми)? якщо є - зберіть всі необхідні документи та подавайте позов до суду про поділ майна подружжя. лише таким чином ви зможете забрати вашу частку.

18.05.17 11:48
Катерина

договір є звичайно , а про внесення коштів немає документу.Це були тоді знайомі люди і все на довірі було.

18.05.17 13:08

в договорі взагалі не вказано хто скільки вніс? можно в якості доказу  договір прикріпити до позову, однак хтось повинен підтвердити, що ви дійсно робили вклад у купівлю квартири.

18.05.17 13:18
Катерина

це було в 2001 році ,я пам"ятаю момент передачі покупцю грошей, але не пам"ятаю чи була якась розписка, але оскільки моя мама дала рівно половину , то саме вона настояла оформили порівно, тоді ще майбутня свекруха моя трохи розсердилась , але нічого вдіяти не змогла ,бо давали вони теж половину тільки.І при передачі грошей була я, мій колишній чоловік і його батьки , а моя мама тоді в Польщі заробляла гроші.Вона тільки передала гроші і все.Невже б ще потрібно буде доказувати внесення половини коштів.Адже логічно що та сторона яка б дала всю суму оформила б тільки на одного когось і навряд чи якби батьки чоловіка купили цю квартиру вони б одразу половину оформили на мене.

Ответ оплачен: 7 грн.

Так, відповідно до ст. 361 ЦК України Ви маєте право розпорядитися власною часткою, а відповідно до ст. 362 ЦК України чоловік має переважне право купівлі, тому відповідно до ч. 2 цієї статті Вам необхідно надіслати письмове повідомлення чоловікові про те, що Ви маєте намір продати власну частку , протягом 1 місяця (з дня коли одержано повідомлення) Ви очікуєте відповіді від чоловіка про намір купити Вашу частку якщо він не висуває пропозицію або ж ніяк не реагує Ви маєте право продати Вашу частку без його згоди і без усіх інших дій з його сторони. Що стосується письмового повідомлення чоловікові, то воно повинно мати наступний зміст: 1 частина - інформативна: зазначаєте, що ви хочете продати свою частку, далі зазначаєте ціну вашогої половини квартири та інші умови продажу частки ( розмір частки : вся або частина; порядок оплати: з розстроченням або відстроченням платежу; форма розрахунку, обовязок щодо сплати витрат, повязаних з оформленням договору); 2 частина пропозиційна - пропонуєте йому купити Вашу частку. 

Таке письмове повідомлення має бути Вами підписано надсилайте це повідомлення цінним листом з описом або його вручення під розписку безпосередньо чоловікові. 

Також Ви можете передати таке повідомлення нотаріусом - ст. 84 ЗУ "Про нотаріат" та отримання співвласником свідоцтва про його передачу. 

Відмова від купівлі частки має бути письмова у вигляді заяви про відмову, де також зазначається ціна та інші умови, вище наведені, і вона має бути письмово підписана чоловіком.

Отже, я Вам раджу звернутися до нотаріуса, який допоможе Вам надіслати таке письмове повідомлення, після чого отримає відповідь від чоловіка протягом 1 місяця або якщо чоловік не надасть відповідь протягом такого строку Ви маєте право продати вашу частку за допомогою договру купівлі-продажу. При укладенні такого договру нотаріус також перевірить наявність письмового повідомлення і відсутність відповіді або відмову і після чого буде укладено договір купівлі-продажу. 

Якщо ж чоловік погодиться купити вашу частку, то це буде відбуватися через депозитний рахунок нотаріуса.

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго здоров'я! Висловлюючись людською мовою (без юридичних термінів та статей), єдине можна Вам сказати впевнено:ЗАКОННИМ ШЛЯХОМ ВАШ КОЛИШНІЙ ЧОЛОВІК НЕ ЗМОЖЕ НІЧОГО ВДІЯТИ З ВАШОЮ ПОЛОВИНОЮ БЕЗ ВАШОЇ ЗГОДИ! А, всі не законні "оборутки" можна визнати не дійсними в судовому порядку. 

Стосовно Вашого права на свою грошову частку, то Ви в змозі, попередньо письмово (обов'язково з повідомленням, щоб він не міг сказати, що не отримував), запропонувавши Вашому колишньому чоловіку викупити Вашу частку. В разі його відмови (достатньо буде запису телефонної розмови в якій він відмовиться від купівлі Вашої частки), можете продати свою частку будь-кому, зробивши, тим самим, комунальну квартиру (з двома різними власниками, різними особовими рахунками, лічильниками, тощо). А вже, за виручені кошти придбати синові окрему квартиру.

Простими словами так, а юридичною мовою, Вам вже пояснювали мої колеги. Успіхів Ваш, та міцного здоров'я!

Ответ оплачен: 7 грн.

предложите нотариально б. мужу выкупить вашу часть - при отказе или молчании через 1 мес. - можете продать кому угодно

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня! Буду рада надати кваліфіковану допомогу та зарадити Вашій ситуації, звертайтеся за телефоном або на емейл vietrova92@gmail.com

Ответ оплачен: 7 грн.

Згідно із статтею 364 Цивільного кодексу України, співвласнику надається право самостійно розпоряджатися своєю часткою у спільній частковій власності.

Ви маєте право на виділ у натурі частки із спільного майна.

При цьому не важливо прописані ви в квартирі чи ні.

Можна подавати позов до суду. Таким чином можна просити суд про відшкодування вам вартості вашої частки майна. Або можна просити про право доступу та розпорядження своїм майном.

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня, враховуючи те, що чоловік ваш агресивно ставиться до відповідної ситуації раджу вам не тратити часу на листування з ним та виставляти половину своєї квартири на продаж а паралельно подавати позовну заяву до суду про усунення перешкод в користуванні власністю. (це позовна заява до суду) Ви власниця своєї половини він повинен хвилюватись, а ви бережіть себе, своє здоровя і сина, а юридичні питання з часом вирішатися все. 

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня. 

Спробуйте попередити чоловіка, що у разі якщо він і надалі буде ігнорувати це питання, то ви скористаєтеся своїм законним правом та продасте свою частку. І після цього Вашому чоловіку доведеться миритись із новим сусідом, який може виявитись не зовсім приємним співмешканцем. 

Ответ оплачен: 7 грн.

нужно подать в суд на развод и раздел имущества и суд в принудительном порядке через исполнительную службу выделит вашу долю "в натуре"

Ответ оплачен: 7 грн.

У будь-якому разі Ви співвласник житла.

1. Для точної відповіді потрібно ознайомитись з документами.

2. Отримайте можливість потрапляти до квартири та здатен Вашу частину в оренду "циганам" ) Ви маєте на це повне право, а чоловік тоді, можливо, задумається що щось потрібно міняти)

3. Можете іти законним шляхом через виділення частки в натурі (якщо таке відсутнє в Договорі)

Щасти Вам!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ