Украина
category

Паспорт України

Вопрос № 848
Паспорт України
3 консультации
Бесплатно

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, согласно закону гражданин Украины достигший 14 лет обязан получить паспорт в 14 лет или можно как в 14 так и в 16? Спасибо

Консультации Советников

Наказ МВС "Про затвердження Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України"  від 13.04.2012 № 320 :

п. 1.2. Паспорт громадянина України видається територіальними підрозділами Державної міграційної служби України  за місцем проживання кожному громадянинові України після досягнення 16-річного віку, а надалі в разі необхідності обмінюється, видається замість утраченого, викраденого або зіпсованого.

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/5492-17):

Стаття 21.Паспорт громадянина України

1. Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

2. Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

                         

Вам вирішувати дотримуватись закону України чи порядку затвердженого наказом МВС. Однак закон має вищу юридичну силу ніж порядок затверджений наказом МВС.

Реклама
Мой ответ