Украина
category

Перехід з примусової на добровільну сплату аліментів

Вопрос № 856
Перехід з примусової на добровільну сплату аліментів
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня!

Я є платником аліментів за рішенням суду (1/4 всих доходів). Відрахування робились вчасно, виконавчий лист надійшов до Кіровської Виконавчої Служби Дніпропетровського району, саме до цієї ДВС відносилась бухгалтерія. В той же час проживаю я в Київській області, з лютого 2017 я звільнився за власним бажанням. Зараз тимчасово не працюю, з колишньою дружиною є домовленість, що платити я поки що нічого не буду, так як дитина більшість часу, що я не працював була у мене. Ми дійшли згоди, про добровільну сплату мною аліментів на користь колишньої дружини. Але виконавчий лист досі як я розумію на виконанні у тій ДВС ( Кіровського району, Дніпропетровської області), Я разом з колишньою дружиною хочемо відкликати виконавчий лист без виконання і перейти на добровільну сплату аліментів. Які дії потрібно вчинити, щоб ДВС повернула виконавчий лист нам на руки без виконання. Всі спроби зв"язатись з ДВС в телефонному режимі не мали результатів, ніхто не відповідає. Як бути в такій ситуації, і чи у мене є борг за 3 місяці які я не працював? 

Наголошую! Колишня дружина не має до мене жодних притензій, і хоче відізвати виконавчий лист. Що робити в такій ситуації?

З повагою Радкевич Олександр.

Консультации Советников

Згідно норм ч.1 п. 1 статті 37 Закону України " Про виконавче провадження" від 02.06.2016 № 1404-VIII  (Повернення виконавчого документа стягувачу) : виконавчий документ повертається стягувачу, якщо: стягувач подав письмову заяву про повернення виконавчого документа.

Тобто Ваша дружина повинна написати таку заяву, за результатом розгляду якої виконавець винесе відповідну постанову. Але до цього моменту виконавчий лист фактично знаходиться на виконанні.

Вітаю.

Поки виконавчий лист перебуває на виконанні Вам нараховується розмір аліментів. Колишня дружина може направити поштою або особисто здати заяву про повернення виконавчого листа в якій може зазначити, що  боргу по сплаті аліментів не має.

Також можна зверніться до суду для затвердження мирової угоди. В якій вкажіть, що за останні 3 місяці боргу по сплаті аліментів не має і, що ви в добровільно порядку будете сплачувати аліменти.

Крім того можливо у нотаріуса укласти договір про сплату аліментів.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ