Украина
category

Перепрописка ребенка без согласия отца

Вопрос № 86
Перепрописка ребенка без согласия отца
1 Консультация
Бесплатно

Добрый день. Такой вопрос: нужно перепрописать ребенка 9 лет. Выписываться со старой квартиры и перепрописываться в новую будет вместе со мной. Собственником квартиры (может, неправильно выразилась, простите) он не является. Но! Знаю, что нужно согласие обоих родителей. Но дело в том, что отец с ребенком отношений никаких не поддерживает, его местонахождения мне неизвестно, алименты не платит года три. Перепропишут ли ребенка без волокиты? Может, можно написать какое-то заявление, что не знаю, где второй родитель? Многие пишут, что согласие отца при перепрописке с матерью даже не спрашивают.

Консультации Советников

Доброго дня!

Щодо Вашого питання стосовно зміни реєстрації місця проживання дитини нормами чинного законодавства України передбачено наступне.

Відповідно до п.п.6 п.18 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207, реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

Тобто, у Вашому випадку є декілька варіантів:

1. Присутність безпосередньо батька дитини.

2. Разом з необхідним пакетом подаєте нотаріальну згоду батька дитини.

3. Наявність судового рішення про визначення місця проживання дитини (у разі відсутності вирішення цього питання при Вашому розлученні у суді).

Нажаль, останній варіант може затягнутися на декілька місяців.

04.11.16 11:29
Ирина

Мы не были в законном браке, алименты он не платит, с ребенком не видится. Какие мои шаги в дальнейшем: идти в суд?

06.11.16 00:35

Тоді спочатку спробуйте звернутися до Відділу реєстрації фізичних осіб Управління державної реєстрації фізичних осіб Департаменту реєстраційних послуг за місцем Вашої реєстрації (можете звернутися відразу до відділу, що обслуговує район Вашого майбутнього місця проживання). На сьогоднішній день Вас можуть одночасно зняти з реєстрації за попередньою адресою та зареєструвати за новою адресою. Можливо вони погодяться зареєструвати дитину без згоди його батька, якщо ні, тоді доведеться подавати позов до суду.

Бажаю успіхів!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ