Украина
category

Оформление квартиры на детей

Вопрос № 87
Оформление квартиры на детей
1 Консультация
Бесплатно

Добрый день. У меня такой вопрос: будучи в браке мы с мужем купили квартиру в новострое (вернее, моя мама дала денег на квартиру). Договор купли оформлен на меня, при этом муж писал заявление, что согласен с приобретением мной квартиры. Теперь мы планируем делать ремонт, в который муж будет вкладывать не только семейные, но и свои средства. Вопрос вот в чем: у нас двое детей, причем первый ребенок от первого брака. Право собственности хотим оформлять на двоих (то есть на себя и мужа). Как впоследствии сделать так, чтобы ни один из детей не остался обиженным в дальнейшем (хочу, чтобы у обоих были равные доли в квартире). Сразу вписать их в собственники? Или составить завещание - муж свою часть отпишет младшему сыну, а я старшему?

Консультации Советников

Доброго дня!

Щодо вирішення Вашого питання можливі наступні варіанти:

1. Оформлення договору дарування

Якщо Ви будете оформлювати договір дарування до досягненню дитиною повноліття, то Ви як батьки будете законними представниками своїх дітей, які співвласників нерухомого майна.

Згідно ст.177 Сімейного кодексу України, батьки вирішують питання про управління майном дитини спільно, якщо інше не передбачено договором між ними. Спори, які виникають між батьками щодо управління майном дитини, можуть вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Якщо у Вас з часом виникне необхідність продажу/обміну квартири тощо, Вам знадобиться додатковий час та витрати для вирішення цього питання, оскільки Ваші діти будуть співвласниками квартири.

2. Скласти заповіт

Але майте на увазі, що відповідно до ст. 1254 Цивільного кодексу України:

- заповіт в будь-який момент можна скасувати або внести в нього зміни;

- скласти новий заповіт;

Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.

- заповіт можна визнати недійсним у судовому порядку.

Для інформації: у випадку не складення заповіту спадкування здійснюється за законом почергово. Згідно ст.1261 Цивільного кодексу України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Статтею 1267 вищевказаного встановлено, що частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

3. Нічого поки діти не досягли повноліття не робити, оскільки важко спрогнозувати які у Вас та Ваших дітей будуть бажання, можливості та потреби.

Для інформації: дитина (згідно діючого законодавства Україна – до досягнення 18 років – повноліття) самостійно не може придбати нерухоме майно. Тобто, договір купівлі-продажу не оформлюється.

У будь-якому випадку при вирішенні питання стосовно переоформлення документів на нерухоме майно, Ви будете нести додаткові фінансові витрати.

Бажаю успіхів!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ