Украина
category

Іпотека

Вопрос № 872
Іпотека
2 консультации
Бесплатно

Добридень!

Я чула, зараз існує якийсь закон, що забороняє банкам відбирати іпотечну нерухомість у валютних позичальників. 

Тобто, можна не платити валютного кредита, квартиру не заберуть?

Наперед дякую.

Консультации Советников

Вітаю. 

Ознайомтесь з ЗУ "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1304-18), можливо Ваш кредит та майно не підпадають під дію цього договору. 

Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та втрачає чинність з дня набрання чинності законом, який врегульовує питання особливостей погашення основної суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті, порядок погашення (урахування) курсової різниці, що виникає у бухгалтерському та/або податковому обліку кредиторів та позичальників, а також порядок списання пені та штрафів, які нараховуються (були нараховані) на таку основну суму заборгованості.

    

Якщо перестанете платити Банк звернеться до суду з позовом про стягнення боргу та/або звернення стягнення на предмет іпотеки і в подальшому рішення буде виконуватись в примусовому порядку. Якщо Ваше майно підпадає під дію мораторія то його не зможуть продати, однак цей мораторія можуть скасувати.

23.05.17 13:30
Анжела

Дякую за відповідь. Дещо уточню. Квартира 53 кв.м. проживає 4 людей (2 доросилих та 2 дітей), іншої нерухомості у власності ні в кого немає. 

Цікавить - чи можуть виселити із житла із дітьми, якщо мораторій діятиме і ми підпадаємо?

23.05.17 15:49

Відповідно до ч. 1 ст. 40 ЗУ "Про іпотеку", звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення є підставою для виселення всіх мешканців, за винятком наймачів та членів їх сімей. Виселення проводиться у порядку, встановленому законом.

Виселити можуть. Щодо дітей єдиний плюс для Вас просто справа про виселення затягнеться більше ніж на рік через участь органу опіки та піклування в цій справі. 

23.05.17 16:22
Анжела

Дякую, але все одно не розумію. Якщо є закон і я зі своєю іпотекою під нього підпадаю (єдине житло і все таке) - то квартиру не відберуть поки цей закон діє? 

23.05.17 16:31

Мораторій передбачає неможливість примусово стягнення (відчуження без згоди власника). Тобто примусово продати (взяти на баланс банку) іпотечне майно на сьогодні не можливо, однак під час дії мораторія Банк може отримати рішення суд про звернення стягнення на предмет іпотеки та виселення всіх мешканців. 

В частині звернення стягнення рішення буде виконано або з згодою власника, або після закінчення дії мотаторія. 

В частині виселення всіх мешканців рішення можливо виконати після набрання законної сили цього рішення. 

23.05.17 17:09
Анжела

А звернення стягнення - це не те саме, що і позбавлення права власності (продаж на аукціоні або постановка на баланс банку)? 

Якщо ні - то що тоді таке - "звернення стягнення"? Дякую.

23.05.17 17:22

Рішення про звернення стягнення це не позбавлення права власності. Це рішення на підставі якого банк має право продати або поставити на баланс. Після винесення рішення про звернення стягнення ви автоматично не втрачаєте право власності. 

23.05.17 17:35
Анжела

Тобто виходить, судове рішення про звернення стягнення - фактично просто рішення, без його реалізації на час інсування мораторію? Тобто, суд буде, буде рішення про звернення стягнення (продаж на аукціоні або перехід до банку). 

Тобто, ми не зможемо жити в квартирі (нас виселять в якосіт одно із етапів звернення стягнення) але залишатимемося її юридичними власниками на період дії мораторію? Так?

23.05.17 18:54

Так, це у випадку винесення рішення на користь банку. 

Хочу обратить ваше внимание, что против исков банков об обращении взыскания можно и нужно бороться. Банку гораздо легче получить решение о взыскании задолженности в денежной форме, чем решение о взыскании предмета ипотеки, потому что там есть много нюансов (например, если недвижимость приобретена не за счет кредита, а находилась в собственности у ипотекодержателя раньше, суд обязан предоставить и прописать в решении другое помещение, в которое будет переселен ипотекодержаетель; в судебном порядке банк не может требовать обращения взыскания на предмет ипотеки способом, предусмотренным для внесудебного урегулирования, и т. д.). Поэтому следите за судебными разбирательствами в отношении вас и в случае чего незамедлительно обращайтесь к юристам за квалифицированной правовой помощью.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ