Украина
category

Неростаможене авто

Вопрос № 874
Неростаможене авто
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня, хочу проконсультуватись на рахунок ввезення авто на закордонных номерах і подальшої експлуатаціїї ого в україні.

Консультации Советников

Вітаю.

Митний кодекс України передбачає два митних режими ввезення авто з іноземною реєстрацією на митну територію України:

-транзит – це митний режим, відповідно до якого авто переміщуються на митній території України під митним контролем, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Саме цим митним режимом найчастіше користуються громадяни України, які живуть в прикордонних областях, з метою ввезення на митну територію України авто з іноземною реєстрацією без сплати митних платежів.

Основним мінусом такого транзитного ввезення є обмеження в часі транзиту, а саме згідно ст.95 Митного кодексу України 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності двох різних митниць) та 5 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці). Ви маєте самі вирішити чи зручно Вам буде вивозити та ввозити автомобіль кожні 5/10 днів. На практиці ці строки порушуються, та щоб не потрапити під адміністративну відповідальність (штраф), автовласники часто роблять документи, які підтверджують поважність порушення строку транзитного перевезення (довідка з СТО щодо ремонту автомобіля, довідка лікаря щодо хвороби, тощо).

-тимчасове ввезення (глава 18 Митного кодексу України) – це митний режим, відповідно до якого авто ввозяться на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

Якщо у вас є паспорт громадянина іншої держави і ви більшу частину часу живете за кордоном, тоді вас можна віднести до нерезидентів. В такому випадку, нерезиденти, згідно ч. 1 ст. 380 Митного кодексу, можуть ввозити в Україну транспортні засоби для особистого користування на термін до одного року. Обов’язкова умова при цьому – реєстрація авто в Україні в консульстві відповідної держави. Також є варіант коли резидент України також може їздити на автомобілі нерезидента, якщо він є співвласником цієї машини і вписаний в техпаспорт, виданий за кордоном. Для цього авто має бути зареєстровано за кордоном на резидента тієї країни, який виступив в ролі «держателя», а українець вписаний в техпаспорт як власник. Головне, щоб після закінчення року іноземець-«власник» не забув і виїхати на територію в’їхати України. Перетинати кордон на авто може лише він. Крім цього є варіант оформити автомобіль за кордоном на українця, який офіційно є працівником іноземної фірми. Тоді він зможе користуватися транспортним засобом в Україні без обов’язкового перетину кордону 12 місяців.

Більш днтально Ви самі можете прочитати - в мережі є маса статей на цю тему, з прикладами з життя таких автовласників. Також Вам слід пам'ятати, що за порушення строків тимчасового ввезення передбачені штрафи.

Реклама
Мой ответ