Ответ оплачен: 100 грн.
Доброго дня.
Якщо Ви офіційно не розірвали договір, то в такому випадку Вам підходять варіанти радників які описують стягнення збитків які ви понесли у зв’язку з невиконанням іншою стороною договірних зобов’язань. включаючи статтю 625 ч. 2 ЦК України. (інфляційне збільшення, 3 % річних)
якщо договір все ж був розірваний, необхідно звернутись до суду з позовом про стягнення упущеної вигоди (ст. 22 ЦК України).
В даному випадку Вам необхідно довести, що при умові купівлі дешевшого товару у вашого контрагента, в той момент ви б отримали більшу вигоду, ніж яку Ви отримали у зв’язку з невиконанням стороною договору. Тому ви змушені були виконати свої зобов’язання і купили товар більшої вартості і в наслідок чого втатили вигоду яку могли б отримати при нормальних умовах...
Упущена вигода – це доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене. В даному випадку мова йдеться не про реальні втрати особи, які вона зробила або зробить, а про ті доходи, які вона недоотримає внаслідок порушення її цивільного права (наприклад, особа домовилася про надання грошей в позику під проценти, але не надала гроші в позику, оскільки боржник з нею не розрахувався. Саме сума запланованих, але неотриманих процентів в даному випадку буде складати упущену вигоду).
Господарський кодекс України визначає подібні правила відшкодування збитків, використовуючи при цьому дещо інші терміни. Так, за правилами ст. 225 ГК упущена вигода називається «втраченою вигодою», під якою розуміється неодержаний прибуток, на який сторона, яка зазнала збитків, мала право розраховувати у разі належного виконання зобов'язання другою стороною.
Для правильного вирішення спорів, пов'язаних з відшкодуванням шкоди, важливе значення має розподіл між сторонами обов'язку доказування, тобто визначення, які юридичні факти повинен довести позивач, які - відповідач. Кредитор не повинен доводити вину боржника у порушенні зобов'язання. На нього покладений обов'язок доведення факту невиконання або неналежного виконання зобов'язання, прямого (безпосереднього) причинного зв'язку між порушенням зобов'язання (тобто неправомірними діями або бездіяльністю особи, яка заподіяла шкоду) і самими завданими збитками та обґрунтування їх розміру. Це правило базується на положеннях ст. 218 ГК України.
В принципі, стягнення упущеної вигоди можливо як і при розірваному договорі та і не розірваному. Важливо доказати той факт, що при звичайних відносинах з вашим контрагентом Ви ботримали більшу вигоду, а так Ви її упустили.
Тому я б Вам радив в такому ракурсі захищати свої права!
При виникненні додаткових запитаннь, звертайтесь - з радістю Вас проконсультую та допоможу!
З повагою, Андрій Гжибовський.