Украина
category

Аліменти. Подальщі дії.

Вопрос № 893
Аліменти. Подальщі дії.
1 Консультация
Бесплатно

Прошу Вас допомогти мені у вирішенні питання по заборгованості з виплати аліментів. З 2007 року зі своїм чоловіком перебуваю в розлученні та з цього ж року судом було призначено стягнення аліментів з колишнього чоловіка на утримання 2 наших дітей. У 2012 році судом його було позбавлено батьківських прав на обох дітей, по теперішній час заборгованість по виплаті аліментів становить приблизно 25000грн. Зверталась до ДВС за місцем мешкання, де держ.виконавець мені стверджував, що не можливо встановити місце знаходження платника, Місяць тому виконавець ДВС повідомив, що встановлено місце його роботи (в областному центрі за 150 км від мого місця проживання з дітьми), та виконавче провадження передано до тариторіального ДВС за місцем роботи боржника. Що в данній ситуації мені робити: йти з позовом до суду про стягнення боргу чи чекати коли представник ДВС звернеться до суду? Якщо звертатися до суду самостійно, то чи повинна я сплачувати судовий збір і в якому розмірі?

Консультации Советников

Вітаю.

На сьогодні у Вас вже є виконавчий лист виданий на підставі рішення суду про стягнення аліментів з колишнього чоловіка, а державним виконавцем має бути встановлено та зафіксовано в розрахунку заборгованості по сплаті аліментів. Не бачу сенсу звертатись до суду з позовом про стягнення заборгованості, оскільки у Вас вже є документ який дозволяє в примусовому порядку стягувати аліменти в тому числі і заборгованість по її  сплаті.

Якщо Ваш колишній чоловік працює з його заробітної плати має відраховуватись сума аліментів. Напишіть та направте поштою запит до ДВС про актуальний стан виконавчого провадження, можна також попросити розрахунок про розмір заборгованості. 

      

Зверніть увагу, що відповідно до ст. 196 Сімейного кодексу, 1. При виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. 2. Розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.

Відповідно до ЗУ "Про судовий збір" при зверненні до суду з позовом про стягнення неустойки (пені) Вам доведеться сплатити 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При винесенні рішення на Вашу користь сплачений судовий збір буде стягнутий з Вашого колишнього чоловіка на Вашу користь.

      

Також звертаю увагу на ст. 164 Кримінального кодексу України. Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей

1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, -

карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, -

карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

Примітка.Устаттях 164і165цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ