Вітаю.
На мою думку кращій варіант укладання попереднього договору.
Стаття 635 ЦК України. Попередній договір
1. Попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором.
Законом може бути встановлено обмеження щодо строку (терміну), в який має бути укладений основний договір на підставі попереднього договору.
Iстотні умови основного договору, що не встановлені попереднім договором, погоджуються у порядку, встановленому сторонами у попередньому договорі, якщо такий порядок не встановлений актами цивільного законодавства.
Попередній договір укладається у формі, встановленій для основного договору, а якщо форма основного договору не встановлена,- у письмовій формі.
2. Сторона, яка необгрунтовано ухиляється від укладення договору, передбаченого попереднім договором, повинна відшкодувати другій стороні збитки, завдані простроченням, якщо інше не встановлено попереднім договором або актами цивільного законодавства.
3. Зобов'язання, встановлене попереднім договором, припиняється, якщо основний договір не укладений протягом строку (у термін), встановленого попереднім договором, або якщо жодна із сторін не направить другій стороні пропозицію про його укладення.
4. Договір про наміри (протокол про наміри тощо), якщо в ньому немає волевиявлення сторін щодо надання йому сили попереднього договору, не вважається попереднім договором.
Щодо обмеження в один рік.
Таке обмеження встановлено щодо господарських договорів.
Відповідно до ст. 182 ГК України: "1. За попереднім договором суб'єкт господарювання зобов'язується у певний строк, але не пізніше одного року з моменту укладення попереднього договору, укласти основний господарський договір на умовах, передбачених попереднім договором".
Чинне законодавство не містить визначення господарського договору.
Тут потрібно розуміти ФОП отримав у власність це майно до оформлення суб'єкта господарювання чи після?
Є можливість надати власнику майна в борг кошти (вартість майна), а в заставу(іпотеку) взяти майно. Строк повернення боргу Ви встановлюєте самостійно і у випадку не повернення коштів в цей термін Ви маєте право стати власником цього майно. Крім того в договорі можна передбачити застереження про передачу іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки в рахунок виконання основного обов'язання. (ст. 37 ЗУ "Про іпотеку").
Ви хочете придбати весь об'єкт чи його частину?