Украина
category

Марихуана

Вопрос № 901
Марихуана
4 консультации
100 грн.

Добрий день мене із знайомим затримала поліція в парку при нас ніяких речовин не було але у моїй руці була трубка для куріння через яку ймовірно курили марихуану я знайшов її неподалік також неподалік того місця поліція виявила пакет із дуже невеликим вмістом речовини рослинного походження буквально декілька "крихт" мабуть менше 0,1 грама ми в парку пробули всьго 2-3 хвилини як до нас підійшла поліція в той день ми не вживали ніяких заборонених речовин але вживали близько трьох тижнів тому марихуану нам закидають статтю за вживання у публічних місцях як нам поводити себе у цій ситуації?

Консультации Советников

0999500811 телефонуйте. Одразу дам консультацію

Відповідальність за вчинення передбачених діянь настає: для однієї особи — за наявності двох обов'язкових ознак, а са­ме: 1) вживання наркотиків у місцях масового перебування громадян та 2) вживання їх публічно. Отже, обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього діяння при вчиненні його однією особою є обстановка — публічність вживання. Під незаконним публічним вживанням наркотичних засобів слід розуміти вживання їх відкритим (очевидним для інших осіб) способом та у присутності третіх осіб, які усвідомлюють характер того, що відбувається. Це може бути ін'єкція наркотичної рідини, куріння гашишу, крепу, опію, вживання макової соломки тощо.

Для відповідальності за вживання наркотичних засобів групою осіб обов'язковою є лише одна ознака: вживання наркотиків у місцях масового перебування громадян. При цьому не має значення, вживали її учасники наркотики при інших особах чи за їх відсутності. Для кваліфікації також не має значення, вживали учасники групи наркотичні засоби послідовно чи од­ночасно.

На практиці: якщо не було свідків, понятих, які можуть підтсвердити факт вживання наркотичних засобів, то доказати це поліція не може. Тільки здати аналіз сечі. Але якщо Ви курили марихуану 3 тиждні тому, то в аналізі сечі не буде нічого виявлено. А знайдений пакет з наркотичними засобами недалеко від вас - це ще не про що не говорить. По-перше, ще треба довести, що там була "травка", а це треба робити експертизу. Наврядчи поліція буде тим займатись. Вам треба погоджуватись на всі експертизи, тим самим показуючи, що Ви можете доставити поліціянтам багато мороки, але результати ніякого не буде. Якщо все так, як Ви кажете, то Вам нічого боятися. 

По-перше, обшукувати вас не можуть без підстави, підставою є кримінальне провадження. Можуть провести особистий огляд, тобто , всі речі які у вас є ви показуєте самі, але навіть для такої дії у поліції потрібна підстава, а саме підозра у скоєнні адміністративного правопорушення. Тобто вони повинні роз’яснити вам на якій підставі вони до вас звертаються .

Що робити, якщо знайшли. Перше що повинна знати людина, те що ніхто не зобов’язаний свідчити проти себе та членів своєї сім`ї , тобто як це не звучало ви можете мовчати при всіх питаннях що направленні на вас. Але на питання чи «чи це ваше, звідки воно тут», раджу відповідати що це не ваше і ви не знаєте нічого і не маєте відношення до цих речовин. Якщо вас затримують то з моменту як на вас склали протокол ви маєте право на адвоката, тобто всі подальші дії які будуть проводитися, мають проводитися з присутністю адвоката, якщо ви звичайно хочете цього.

Як порада, то можу сказати що можна при собі мати пачку акцизного тютюну, та зауважити на тому , що курите через тю трубку. Тобто якщо у вас буде лише трубка, то без експертної допомоги поліція не може ніяк визначити речовину яка там присутня. Щодо статті то  «Суспільна небезпечність дій, зазначених в цій статті, полягає не тільки у зухвалій демонстрації вживання наркотиків у місцях масового перебуван­ня громадян, а й у згубному впливі таких дій на оточуючих (особливо мо­лодь). Це, в свою чергу, є не лише порушенням громадського порядку, а й створює загрозу поширення вживання наркотиків, сприйняття їх як норми і, отже, є небезпечним для здоров'я населення.» . Тобто треба довести, що по-перше сами ви вживали, по-друге те що це наркотичні засоб та те що це зухвала демонстративне діяння в публічному місці.

Ответ оплачен: 100 грн.

З приводу обшуку погоджуюсь з Олексійом Литвиненко. З підставами для обшуку. 

Та ще раз хочу звернуту Вашу увагу на те,  що знайшли неподалеку від Вас не говорить про те, що ЦЕ САМЕ ВАШЕ! ТІЛЬКИ ті речі, що були виявлені під час обшуку (при присутністі понятих ОБОВ'ЯЗКОВО) можуть розглядатись при інкримінації якогось незаконного діяння. 

02.06.17 14:29
Qwer

тобто якщо трубка була у моїх руках і на ній є відбитки мені варто стверджувати далі що ми знайшли її неподалік і вона нам не належить? 

02.06.17 14:48

Не обов'язково говорити, що трубка не Ваша. Тому що в законодавстві у нас не прописано, що є спеціальні трубки для куріння наркотичних засобів. Ви можете курити черз неї спеціальний табак. 

телефонуйте мені 0999500811 (Ірина) по будь-яким питанням :) Дякую за оплату консультації. 

02.06.17 14:33
Qwer

В поліції стверджували що аналіз дасть результат протягом 45 днів після вживання під час допиту я зізнався що останнього разу вживав блилько місяця тому якщо проведуть експертизу і виявлять позитивний результат це сильно ускладнить моє положення? 

02.06.17 14:44

по-перше, ще зовсім не факт, що в аналізих щось буде виявлено. Ви для себе маєти розуміти, що поліція буде робити і казати Вам все, щоб зробити Вас винним та підвищити свої показники. Але, якщо щось і буде виявлено в Вашої сечі, то результат стовідсотково покаже, що Ви не вчора курили "травку", а дійсно місяць тому. А Вам намагаються приписати саме "вчорашню знахідку". Але Ви не несете відповідальність за те, що валяється в парку, Ви несете відповідальність лише за ТЕ, ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ ПРИ ВАС! Запам'ятайте це!!! А якщо проводили обшук без понятих, або якісь речі намагались "приписати" Вам, то Ви взагалі можете написати заяву в поліцію, що потрулючі поліціанти незаконо провели обшук та не дотримувались його правил! А якщо обшук був, то він був проведений точно незаконно. Куритильна трубка, яка була при Вас, необов'язково вживається тільки для куріння маріхуани. Але у майбутньому знайте, що навіть електрнні сигарети неможна курити в громадських місцях. 

Реклама
Мой ответ