Украина
category

Отсутствие должности в ДК 003:2010 и запись в трудовой

Вопрос № 912
Отсутствие должности в ДК 003:2010 и запись в трудовой
1 Консультация
Бесплатно

Подскажите, пожалуйста, по такому вопросу: когда меня принимали на работу, в заявлении я указывал «Директор с развития», сейчас когда пришло время уходить я узнал что по классификатору профессий «директора с развития» не существует. Наиболее подходящая должность «директор с маркетинга». Как быть в этой ситуации? Что мне должны написать в трудовой? Если будет указан «директор с развития», какие будут последствия?

Заранее благодарю

Консультации Советников

Вітаю.

Відповідно до п. 2.14 Iнструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій.

Відповідно до ст. 21 КЗпП трудовий договір - є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Жоден акт чинного законодавства не зобов'язує працівників та роботодавців обирати для реалізації права на працю виключно роботу з переліку, що є у Класифікаторі професій.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП, укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.

А вже пункт 2.4 зазначеної Iнструкції №58 передбачає, що всі записи у трудовій книжці (у т.ч. і записи про приймання на роботу) вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), і повинні точно відповідати тексту такого наказу (розпорядження).

Таким чином, якщо в наказі про приймання на роботу відповідно до укладеного трудового договору зазначено посаду, якої немає у Класифікаторі, слід виконати приписи саме першої норми і внести до трудової книжки запис про приймання на роботу відповідно до наказу (адже видання наказу передбачено КЗпП, а Державним класифікатором професій — ні).

Таким чином, подивіться назву своєї посаду в наказі про прийняття Вас на роботу на даному підприємстві. Якщо у Вас виникає питання "а чи не вплине це на майбутнє призначення пенсії?", то наявність страхового стажу на сьогодні залежить не від найменування посади, а від суми страхових внесків (за винятком професій, які мають право на т.зв. спец.пенсії).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ