Украина
category

Призыв офицеров запаса 2017

Вопрос № 914
Призыв офицеров запаса 2017
3 консультации
Бесплатно

Являюсь офицером запаса, закончил военную кафедру, сейчас официально трудоустроен. Работаю в городе отличном от города в которопел стою на учете. Позвонили из военкомата вызвали приехать на медкомиссию, ввиду приказа министра обороны о призыве офицеров запаса. Сказали что могут на 18 месяцев на срочку заслать. Я им ответил пусть вызывают повесткой,  на что они ответили, что не обязаны, достаточно звонка и если я не явлюсь в военкомат до конца месяца то меня подадут в розыск. Насколько их действия законны? и если законные то чем это грозит мне?

Консультации Советников

Здравствуйте!  Их действия не законные! Мало ли кто вам по телефону звонит! Только врученная ВАМ ЛИЧНО Повестка с подписью военкома основание для вашей обязательной явки! Пока нет врученой повестки ни куда не идите, если у вас нет желания послужить.

Добрый вечер Вячеслав Действия сотрудников военкомата незаконны Согласно законодательству Украины военкомат имеет право вызывать только повесткой

Предлагаю заплатить 100 гривень

Вітаю.

Відповідно до п. 64 «Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації, домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності. Тому виклики наприклад по телефону чи поштою не повинні рахуватися як належне повідомлення, також враховуючи положення п. 68 вищезазначеного положення в особових справах призовників повинен зберігатися корінець повістки з підписом призовника про те, що його попереджено про день і час явки у районний військовий комісаріат. Тобто повідомлення має бути вручене призовнику особисто!.

Проте згідно ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України. І Закон як нормативно-правовий акт має вищу силу.

Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 КУпАП, яка стосується порушення військовозобов’язаним законодавства про військову службу в мирний час та передбачає покарання у вигляді штрафу розміром від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 119 грн.).

Проте на мою думку відповідальність за ухилення від призову може наставати, якщо особа була належним чином повідомлена. Тобто, було особисто вручено повістку, або, принаймні, була спроба вручити, але особа відмовилась її приймати. (Головна ідея - Вам повинні вручити повістку - байдуже чи особисто чи на роботі, але виклики по телефону не рахуються).

Бажаю успіхів.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ