Украина
category

кінцеві бенефіціари

Вопрос № 922
кінцеві бенефіціари
8 консультаций
54 грн.

Чи можна не показувати банку кінцевих бенефіціарів?

Консультации Советников

Доброго дня. Річ у тім, що інформація про кінцевих бенефіціарів міститься у реєтрі юридичних і фізичних осіб-підприємців, якщо ви, звісно, подавали таку інформацію реєстратору, тому отримання інформації у такому випадку є дуже простим - через  безкоштовний запит за найменуванням підприємства чи ЄДРПОУ

Доброго дня. 

Без розкриття бенефіціарів (як правило, із подачею відповідних документів, що підтверджують бенефіціарність, а також додаткових відомостей щодо самих бенефіціарів) Вам просто не відкриють рахунок у банку. 

Перелік додаткової інформації залежить від внутрішніх правил банку, а також від юрисдикції, але анкету доведеться заповнити та подати. 

Ответ оплачен: 54 грн.

Доброго дня!

 Господарський кодекс України у статті  64-1.( Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) підприємств) зазначає

1. Підприємства, крім державних та комунальних підприємств, зобов’язані встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом.

Термін "кінцевий бенефіціарний власник (контролер)" розуміється у значенні, що вживається в Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Тобто законодавтво покладає на осіб даний обов'язок.

Також можете звернутися до 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 46, ст.2048)

Гарного дня!

Ні, не можна

1. причина № 1 - не відкриють рахунок.

2. в інших випадках - У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):

статтю 166-11

"Неподання юридичною особою державному реєстратору передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформації про вигодоодержувача (вигодоодержувачів) юридичної особи -

тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

Доброго дня!Законодавчо визначено, що банк має право витребувати, а клієнт зобов'язаний надати відомості про кінцевого бенефіціарного власника. У разі ненадання клієнтом зазначених відомостей, банк відмовляє у відкритті рахунку і здійсненні фінансових операцій. Це зазначено зокрема в ч. 9 статті 9 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», статті 64 Закону "Про банки і банківську діяльність», п. 53 Положення про здійснення банками фінансового моніторингу. Окрім того, особлива увага банків до відомостей про кінцевих бенефіціарних власників пояснюється й тим, що в разі не з'ясування таких даних, до банку будуть застосовані заходи відповідальності. На цьому наголошує Національний банк в своєму листі від 10.02.2017 р. № 25-0008/10883.

можна не показувати, якщо власниками підприємства є фізичні особи. Якщо власником є юридична особа або особи, які володіють часткою 25 і %, то без цих даних не буде проведена повна ідентифікація і Вам не відкриють рахунок чи не нададуть будь-які фін послуги. 

Ви ж розумієте що навіть  якщо Ви приховати таку інформацію - якщо комусь вона буде потрібно - її досить легко отримати.

Вибір за Вами )

Реклама
Мой ответ