Украина
category

Возврат товара

Вопрос № 923
Возврат товара
12 консультаций
200 грн.

Приобретены в магазине ноутбук, сумка и лицензионное программное обеспечение.

Все товары выбирались с консультантом. Консультант посоветовал купить сумку которая, как оказалось позже, не подходит по рамерам к ноутбуку. Этикетка на тот момент была уже срезана (сохранена). Чек сохранен.

Если ли возможность поменять или вернуть из-за некомпетенции консультанта магазина?

Спасибо!

Консультации Советников

Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів" споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. 

Доброго дня!

ЗУ "Про захист прав споживачів"

Стаття 4. Права та обов'язки споживачів

1. Споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на:

1) захист своїх прав державою;

2) належну якість продукції та обслуговування;

3) безпеку продукції;

4) необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця);

5) відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону;

Стаття 9. Права споживача при придбанні товару належної якості

1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Також, ст 5 цього Закону закріплює, що для захисту свої прав споживачі можуть звернутися до центрального орган виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів. Тому, якщо в магазині Вам відмовлять, то Ви можете звернутися до цього органу.

Тот факт, что этикетка уже срезана, все равно позволяет Вам расторгнуть (устный) договор  купли-продажи и  вернуть (в течении 14 дней с покупки) этот товар как товар надлежащего качества - но с уценкой. Размер уценки - по согласованию между Вами. Естественно, продавец скажет - уценка 99% (и будет прав, т.к., и Вам просто не будет смысла сдавать этот Товар.  Попробуйте, может договоритесь на нормальном для Вас проценте уценки.

Згідно ч.3 ст. 15 ЗУ „Про захист прав споживачів”

Зменшення вартості продукції внаслідок відкриття упаковки, огляду чи перевірки продукції не позбавляє права споживача на розірвання договору.

ТО, что плохо посоветовали консультанты, и Вы им поверили - ничем Вам не поможет.

Совет - продать вещь на ОЛХ как обычно продают б/у Товары (-25% от новой) и купить себе в других магазинах нужного размера.

П.С. если нужно будет все-таки подготовить письменное заявление в магазин - обращайтесь отдельно

П.С. 2 для других "консультантов" - ребята, пишите так, чтобы "НЕюристу" было понятно суть ответа. А не только Вам, "специалистам" )))

Вітаю.

Дійсно відповідно до ст. 9 ЗУ "Про захист прав споживачів", обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

   

Можливо вашу етикетку можна повторно зафіксувати на сумці. Якщо ні, зверніться все ж таки до продавця і поясність, що консультант порадив сумку, яка не підходить за габаритами і Ви хочете повернути кошти. Не потрібно говорити про відірвану етикетку поки вони самі не звернуть на це увагу (якщо звернуть увагу)).

На жаль у Вашому випадку законодавство на боці продавця, однак є людський фактор (консультант порадив не того габариту сумку, відсутність етикетки можуть не помітити).До того більшість магазинів цінують свою репутацію тому є можливість відступу від приписів законодавства. 

Зверніться все ж таки до продавця. 

Здравствуйте. Законодательство устанавливает следующие правила обмена/возврата товара надлежащего качества. 

Стаття 9. Права споживача при придбанні товару належної якості

1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

2. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

Это значит, что Вы можете потребовать обменять сумку при условии сохранения товарного вида, чека и этикетки. То, что этикетка срезана, может стать аргументом магазина для отказа в обмене (тут уже зависит от добросовестности и престижности самого магазина). 

Если Вы хотите получить назад деньги, то Вам нужно будет отказаться от обмена на другой товар (если Вам предложат) по причине того, что он не аналогичный (другой цвет, материал, фасон, фурнитура и т.п.), и требовать возврата денег. 

Если Вам будет отказано в магазине, то Вам следует обратиться в местный орган по защите прав потребителей или в суд. 

Спробувати повернути варто в будь-якому випадку, обгрунтовувати свою позицію потрібно керуючись

 ст. 9 ЗУ "Про захист прав споживачів" . 

Важливо розуміти, що згідно вищеказаної статі "етикетка", повинна бути збережена, фактично після її зрізу вона залишилась в цілому вигляді, збережена, а тому ви можете керуватись загальними положеннями вищевказаної статі та вимагати обміну товару протягом 14 днів. Також варто не забувати, що ви не можете повернути гроші за товар НЕНАЛЕЖНОЇ якості, а оскільки сумка належної якості, тому вам потрібно буде вказувати, що інші товари не є аналогічними вашому( наприклад - сумка не настільки вмістка, або форма вас не влаштовує) тоді, у продавця не залишиться виходу як повернути вам гроші. 

Також ви можете вказати на те, що продавець не надав вам достатню інформацію про товар,та внаслідок цих дій ви не змогли прийняти проінформоване рішення при купівлі товару

Доброго дня! 

Відповідно до ст. 9 ЗУ "Про захист прав споживачів", споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Згідно до п. 2. Ст. 9 Закону, якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару. Відповідно до п. 3.ст.9 при розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Виходячи з норм законодавства Ви має право на повернення товару, чи обмін на інший протягом 14 днів.

Успіху! 

Здоров'я! Юридичних термінів і статей Вам більш ніж достатньо, порадили мої колеги. А, висловлюючись стисло та більш доступною, людською мовою, скажу наступне.

Звісно можете, але є невеличка затримка, а саме, ноутбук повинні перевірити в сервісному центрі.Моя Вам порада, дуже уважно описуйте (вимагайте описання) зовнішнього стану та працездатності в момент здачі до серв.центру. Тому, що були прикрі випадки...Доводилося погоджуватися на уцінку товару, хоча до здачі у серв.центр подряпин не було. 

З сумкою,на мою думку все буде швидко і без затримок. 

Здравствуйте Николай! Конечно же Вы имеете право на обмен или возврат данной продукции. Это предусмотрено Законом "О защите прав потребителей". Главное действуйте решительно, сразу направляйтесь минимум к директору магазина. Говорите о своих нарушенных правах и о том, что если они не примут меры в следующий раз вы придете с адвокатом. Если необходима моя помощь, обращайтесь, всего хорошего!  

Ответ оплачен: 200 грн.

Вітаю!Дійсно, право на повернення товару та умови, за яких це можливо, закріплені в ст. 9 закону «Про захист прав споживачів». Разом з тим, в переліку умов немає чіткої вказівки на те, що пломба, ярлик на момент повернення товару мають бути закріплені на товарі, а говориться лише, що вони мають бути збережені. Тобто, якщо етикетка зберегла свій первинний вигляд, то це можна тлумачити як дотримання даної вимоги. Окрім того, якщо інформацїя про розміри сумки, що є основним критерієм при виборі такого товару, не була надана консультантом і не розміщена на етикетці чи іншому носії інформації, це є аргументом на Вашу користь. Адже в ст. 15 згадуваного закону зазначено, що споживач має право на отримання достовірної інформації про продукцію до її придбання, що забезпечує свідомий, компетентний вибір. Якщо ж ненадання такої інформації спричинило придбання продукції, яка не має потрібних споживачеві властивостей, - споживач має право розірвати договір і вимагати відшкодування завданих йому збитків (пп. 1 п. 7 ст. 15 закону). Також варто пам'ятати, що відсутність такої інформації у зв'язку з неодержанням її від виробника (імпортера), не звільняє продавця від відповідальності. І щоб Ваше звернення щодо повернення товару магазин не зміг проігнорувати, його необхідно підготувати в письмовому вигляді в двох примірниках, один з яких подати до магазину і бажано переконатися, що його зареєстровано там, а другий залишити у себе, але на ньому магазин має проставити відмітку про прийняття Вашої заяви. Удачі Вам! Якщо будуть додаткові питання, звертайтеся.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ