Украина
category

Кража

Вопрос № 928
Кража
1 Консультация
Бесплатно

Здравствуйте, моя подруга(16 лет) в торговом центре совершила кражу кроссовок стоимостью 700грн. Ее задержали, завели дело. Вопрос таков: какие последствия уголовного дела, суда и т.д. ждут мою подругу при поступлении в ВНЗ и дальнейшем обучении?

Консультации Советников

Вітаю.

Стаття 185 Кримінального кодексу України "Крадіжка" 

1. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) -

карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Якщо судом, буде призначене покарання у вигляді штрафу (я припускаю, що Ваша подруга раніше не мала судимостей, має позитивну характеристику), то за умови хорошої поведінки та згідно з п. 5 ч. 1 ст. 89 КК України особи, засуджені до основного покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт або арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину. В даному випадку, після 1 року Ваша подруга буде такою, що не має судимості.

ЩО стосується питання вступу до ВНЗ, то він здійснюється згідно Закону України "Про вищу освіту", зокрема ст. 44 "Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів", де немає жодних згадок про заборону вступу тим, хто має судимість. Про те Ваша подруга може забути про навчання в ВНЗ, які готують працівників для правоохоронних органів і т.п.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ