Украина
category

Кримінальна відповідальність, контрабанда

Вопрос № 939
Кримінальна відповідальність, контрабанда
2 консультации
10 грн.

Чи передбачена крімінальна відповідальність за ввезення на територію України товарів, що походять з Російської Федераціі та  на які накладено санкції, якщо вартість таких товарів становить 50000 грн?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго дня. 

Визначення контрабанди закріплене у ст. 201 Кримінального кодексу України: 

Контрабанда, тобто переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації...

Тобто, якщо вашого товару немає серед вищевказаного переліку, його перевезення не може вважатися контрабандою. Однак може наступати відповідальність за порушення порядку ввезення товарів на митну територію України згідно Митного кодексу (штраф у розмірі 100 відсотків вартості цих товарів або їх конфіскація). 

15.06.17 13:14
Анна

Дякую за відповідь!

Доброго дня! 

Згідно постанови Кабміну від 30.12.2015 № 1147 (в редакції від 12.07.2016) , яка діє з 10.01.2016 до 01.01.2018 року, був розширено перелік товарів заборонених до ввезення на митну територію України із РФ-ознайомтесь із ним, оскільки у запиті ви не уточнили вид товару!

Щодо відповідальності: 

- за провезення через "зелений коридор" товарів, ввезення яких заборонено, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму, має накладатися штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 гривень). Крім того, ці товари мають бути конфісковано. Якщо переміщення відбувалося поза митним контролем або із прихованням від митного контролю, то до порушників застосовується штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів і ці товари мають конфісковуватись. Разом з ними мають конфісковуватись й транспортні засоби, якими переміщали товари поза митним контролем або в яких були спеціально виготовлені сховища.

Щодо суми в 50000 грн.:

- слід керуватися постановою Кабміну від 16.12.2015 № 1035, відповідно до якої: забороняється на період тимчасової окупації поставки товарів (робіт, послуг) під всіма митними режимами з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію, за винятком:

"... соціально значущих продуктів харчування, що переміщуються громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 50 кілограмів на одну особу, за переліком згідно з додатком".

15.06.17 14:46
Анна

Дякую, товар риба та морепродукти, ввезення не з тимчасово окупованої території, а саме з РФ

15.06.17 15:21

Згідно з Переліком товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації, затвердженою згаданою постановою Кабміну № 1147 до заборонених товарів відносяться:

03Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ