Украина
category

Частный займ

Вопрос № 944
Частный займ
3 консультации
Бесплатно

Интересует процедура частного займа под залог недвижимости. Хочу взять 200 000 у. е. у частного лица для погашения задолжности перед банком. Под залог частного дома. В дальнейшем планирую продать недвижимость и вернуть деньги. Как обезопасить эту процедуру, как она оформляется юридически, если сумма будет выдана наличными?

Консультации Советников

За договором позики можна передавати не лише грошові кошти, але і інші речі. 

Щодо грошової позики.Договір позики можуть укладати будь-які особи, як громадяни, так і суб'єкти підприємницької діяльності. Однак,  передавати грошові кошти під відсотки в позику (кредит) на регулярній основі мають право тільки кредитні організації, що мають відповідну ліцензію.

Договір може укладатися як в усній так і у письмовій формі та може бути посвідчений нотаріально за бажанням сторін. Письмова форма також вважається дотриманою, якщо позичальник видає позикодавцеві розписку про отримання коштів.

Відносно вимог до змісту договору позики або розписки зверніть увагу на те,  що типового договору не існує, однак із складеного документу необхідно точно встановити, хто є сторонами договору, на який термін, і яка сума грошей передана в позику.

Договір підписується обома сторонами, розписка - тільки позичальником. Якщо одна із сторін - юридична особа, то від її імені підписується особа, що має таке право, підпис завіряється круглою печаткою підприємства.

Можливо робити передачу суми позики при свідках, яких у такому випадку слід вказати в розписці та не зайвим буде їх розпис в відповідному документі. 

Если предметом договора является такая большая сумма, то такой договор должен быть заключен письменно (статья 1047 Гражданского кодекса Украины). Если вы собираетесь брать деньги под залог недвижимого имущества, то это является ипотекой и оформляется нотариально. Но заинтересован в этом прежде всего кредитор, поскольку это является гарантией исполнения обязательства должником, для вас как заемщика это необязательно

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ