Украина
category

Громадянство України

Вопрос № 973
Громадянство України
1 Консультация
Бесплатно

Маю російське громадянство бо під чаз розпаду союзу за мамою був пропісаний у мурманську. маю дозвіл на прожіванна на Україні. 10 років назад в паспортному казалі що для отрімання Українського громадянства маю Їхаті у консульство, писати відмову від російского громадянства і тільки потім мені дадуть українське. Скажіть будласка чи змінилась якось ця процедура, чі можу на місці все оформити?

Консультации Советников

Вітаю.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про громадянство України", іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України. Умовами прийняття до громадянства України є (одночасне виконання)*:

  • визнання і дотримання Конституції України та законів України;
  • подання декларації про відсутність іноземного громадянства (для осіб без громадянства) або зобов'язання припинити іноземне громадянство (для іноземців);
  • безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п'яти років;
  • отримання дозволу на імміграцію;
  • володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування;
  • наявність законних джерел існування.

Згідно цього ж Закону, іноземці, які подали зобов'язання припинити іноземне громадянство, повинні подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту прийняття їх до громадянства України.

Особи, які набули громадянство України та взяли зобов’язання припинити іноземне громадянство, документуються тимчасовими посвідченнями громадянина України терміном до 2 років. Паспорти громадянина України таким особам видаються лише після припинення ними іноземного громадянства або в разі подання декларацій про відмову від іноземного громадянства. Тобто Вам не видадать паспорт громадянина України, поки Ви не надасте підтвердження того, що відмовились від громадянства РФ.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ