Украина
category

Оплата навчання

Вопрос № 978
Оплата навчання
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня.Моя сестра навчається в приватному вищому навчальному закладі, закінчила перший курс. В кінці навчального року я довідався, що окрім вказаної в контракті суми від неї вимагають сплати індексації в розмірі 1600 гривень (при вартості навчання близько 14 тисяч гривень на рік). На скільки мені відомо, моя сестра оплачувала навчання вчасно (помісячна оплата), заборгованостей немає. Також індексація була нарахована її однокурсникам та студентами старших курсів.Адміністрація університету пояснює це інфляцією в країні. Але при цьому вони встановили розмір індексації більше 10% від вартості року навчання. В той час як, за інформацією з фінансового порталу Міністерства Фінансів України, офіційний курс НБУ практично не змінився - 1 вересня 2016 року курс 1 USD 26 гривень 8 копійок і станом на сьогодні (29.06.2017) курс 1 USD 26 гривень 8 копійок. Я розумію, що протягом року це число змінювалося. Але катастрофічної інфляції в 10-12% я не побачив.У зв'язку з чим і виникає питання. За яких обставин і спираючись на яке право університет може нараховувати індексацію? Чи це вирішує адміністрація навчального закладу? Чи це вирішується Міністерством Освіти / Фінансів України? Чи може ще якимось чином?Також додам, що помітив кілька порушень. В числі яких при вступі сестрі не видали копію контракту, в якому ця індексація може і передбачена, але можливості це перевірити у мене немає. Постараюсь найближчим часом дістати копію контракту. А тим часом прошу шановних радників підказати, як вчинити в такій ситуації, де шукати інформацію по цьому питанню і як захиститися, якщо адміністрація університету вимагає сплати індексації з погрозою не перевести сестру на наступний курс?

Консультации Советников

Вітаю.

У 2015 році КМУ затвердив типовий договір про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою в якому передбачено право навчального закладу проводити індексацію не частіше одного разу на рік і не більше як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік з обов’язковим інформуванням про це Замовника.

Рівень інфляції встановлюється кожного місяця на державному рівні. Це рівень інфляції гривні, а не зміна курсу долара США до гривні (хоча цей фактор також впливає). Можете ознайомитись з цифрами на цьому сайті http://index.minfin.com.ua/index/infl/.

Раджу звернутись для початку до адміністрації закладу з офіційною заявою про надання копії договору. Після ознайомтесь з текстом договору.

Якщо договором передбачено право на індексацію (звертаю Вашу увагу, що це право навчального закладу, а не обов'язок. До того ж про таку індексацію студента мають письмово повідомити, якщо інше не передбачено договором), а Ваше сестра з якихось причин не може її оплатити нехай звертається з офіційним листом до навчального закладу. В листі нехай пропише та надасть докази чому вона не може сплатити цю суму.

Будь-які звернення мають подаватись таким чином щоб у вас були докази такого звернення (чек відправлення листа або відмітка закладу з датою та підписом про отримання).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ