Добрий день!Відповідно до Закону України "Про кооперацію",а саме:
Стаття 21. Паї членів кооперативу Пай кожного члена кооперативу формується за рахунок разового внеску або часток протягом певного періоду. Майнові внески оцінюються у грошовій формі. Розмір паю члена кооперативу залежить від фактичного його внеску до пайового фонду. Паї,в тому числі резервного і спеціального фондів,є персоніфікованими і у сумі визначають загальну частку кожного члена кооперативу у майні кооперативу. У разі виходу або виключення з кооперативу фізична чи юридична особа має право на одержання своєї загальної частки натурою,грішми або (за бажанням) цінними паперами відповідно до їх вартості на момент виходу,а земельної ділянки - у натурі. Строк та інші умови одержання членом кооперативу своєї загальної частки встановлюються статутом кооперативу,при цьому строк одержання зазначеної частки не може перевищувати двох років,а відлік його розпочинається з 1 січня року,що настає з моменту виходу або виключення з кооперативу. Право власності членів кооперативу - фізичних осіб на свою загальну частку успадковується.
Стаття 141. Надання членові житлово-будівельного кооперативу квартири Особі,прийнятій до членів житлово-будівельного кооперативу,за рішенням загальних зборів членів кооперативу,затвердженим виконавчим комітетом районної,міської,районної в місті Ради народних депутатів,надається окрема квартира,що складається з однієї чи кількох кімнат,відповідно до кількості членів сім'ї,суми її пайового внеску і граничного розміру жилої площі,передбачуваного Примірним статутом житлово-будівельного кооперативу. Заселення квартир у будинку житлово-будівельного кооперативу провадиться за ордерами,що видаються виконавчим комітетом районної,міської,районної в місті Ради народних депутатів. Відмову у видачі ордера може бути оскаржено в судовому порядку.Стаття 145. Користування жилим приміщенням членами сім'ї члена житлово-будівельного кооперативу
Члени сім'ї,які проживають разом з членом житлово-будівельного кооперативу,мають рівне з ним право користування жилим приміщенням. Такого ж права набувають особи,які вселилися в жиле приміщення в будинку житлово-будівельного кооперативу як члени сім'ї,якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням. Члени сім'ї члена кооперативу,крім дружини,що має право на частину паєнагромадження,не вправі вимагати поділу приміщення,його обміну і здачі в найом,а також вселення інших осіб,за винятком неповнолітніх дітей.Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду СРСР "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ по спорах між громадянами та житлово - будівельними кооперативами" № 11 від "11" жовтня 1991 р.,а саме:
п. 9 Право користування житловими приміщеннями в будинках житлово-будівельних кооперативів ґрунтується на членство громадянина в кооперативі,а в разі повної виплати пайового внеску - на праві власності на квартиру. Згідно з п. 2 ст. 7 Закону СРСР "Про власність в СРСР" власник кооперативної квартири може розпоряджатися нею на свій розсуд - продати,подарувати,заповісти,здати в найм,обміняти і здійснювати інші угоди,що не суперечать закону. Таке право виникає і у випадках,якщо квартира отримана у спадок,а також у результаті укладення договорів дарування або купівлі - продажу. Згоди кооперативу на продаж власником належної йому квартири і укладення інших угод не потрібно. п. 12. Член кооперативу,повністю виплатив пайовий внесок за квартиру,має право залишитися в кооперативі чи вийти з нього. Громадянин,який придбав квартиру за договором з власником або отримав її у спадщину,має право вступити в члени кооперативу. Відмова йому в цьому може бути оскаржена до суду.
п. 13. Право власності на куплену квартиру у будинку кооперативу виникає в покупця з моменту укладення нотаріально посвідченого договору,а у випадках,коли законодавством республіки передбачена реєстрація цього договору,- з моменту реєстрації.пропоную варіант щодо досягнення поставленої мети,а саме:
1. Вступити до членів кооперативу на підставі ст. 145 ЖК.
2. Здійснити заселення квартири у будинку житлово-будівельного кооперативу за ордером,що видається виконавчим комітетом районної,міської,районної в місті Ради народних депутатів на підставі ст. 141 ЖК.
3. Подати до органів приватизації відповідні документи для визнання права власності на підставі отриманого ордеру на квартиру.
Слід зазначити, що для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування. Посадові особи органів опіки та піклування несуть персональну відповідальність за захист прав і охоронюваних законом інтересів дітей при наданні згоди на вчинення правочинів щодо належного дітям нерухомого майна (стаття 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей»).
Тобто Ваша дитина має право на користування нерухомим майном,а з досягненням відповідного віку (16 років) може стати членом кооперативу.