Украина
category

Трудове право

Вопрос № 987
Трудове право
5 консультаций
40 грн.

Чи можна приймати на роботу працівника, який знаходиться в декретній відпустці?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 40 грн.

Основний закон, який регулює трудові відносини в Україні, – Кодекс законів про працю України – містить в собі норму, що пояснює дану ситуацію. Так, ст. 179 встановлює, що жінка в декреті може працювати на умовах неповного робочого дня, тобто:– Менша кількість годин на день;– Менша кількість днів на тиждень;– Одночасно зі зменшенням і робочих годин на день, і робочих днів на тиждень.При цьому, таке можливе тільки в результаті угоди між роботодавцем і співробітницею, що знаходиться в декреті. Оскільки в законі не йдеться про конкретне місце роботи, відповідно їм може бути як попереднє (з якого жінка пішла в декрет), так і нове. Таке роз’яснення дав Мінпраці в листі № 5305/0/14-08/06.Якщо ж жінка вийде на роботу на умовах повного робочого дня, значить це буде означати, що вона вийшла з декрету.Заробітна плата виплачується разом з декретними тільки в тому випадку, якщо жінка працює на умовах неповного робочого дня. Тоді за нею зберігається право на одержання декретних виплат, а також нараховується зарплата з розрахунку за фактично відпрацьований час.

Одночасна виплата зарплати та декретних, якщо жінка працює на умовах повного робочого дня, суперечить закону, оскільки декретні за своєю суттю є компенсацією заробітної плати. У цьому випадку вона позбавляється права на отримання декретних, відповідно – їй нараховується тільки зарплата.

    Вітаю.

    Так можливо.

    Однак Ви маєте оформити наказ про прийняття на роботу, наказ про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та наказ про встановлення неповного робочого дня/тижня.

    Гм, якщо до вас прийшла жінка, яка вже знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, то з цього випливає, що вона вже має оформлені стосунки з іншим роботодавцем. Тобто в неї вже є основне місце роботи. В такому випадку мова йтиме про роботу за сумісництвом і природньо - про неповний робочий день або тиждень. 

    Інший варіант - укладення не трудового, а цивільно-правового договору підряду.

    Здоров'я! Ви можете оформити з нею відносини договором про надання послуг, або договором підряду. Обов'язково на умовах неповного робочого дня (тому що вона втратить виплати на дитину до 3-х років) або на умовах роботи на дому.

    Термін "робочий день або тиждень" при укладенні договору підряду або послуг застосовувати не рекомендую тому, що зазначені договори відносяться до цивільно-правових, а не трудових угод. Відповідно суб'єкт не є найманим працівником підприємства і не зобов'язаний дотримуватися внутрішнього розпорядку.

    Похожие вопросы

    Реклама
    Мой ответ