Украина
category

Переуступка

Вопрос № 990
Переуступка
6 консультаций
100 грн.

Добрый день,подскажите пожалуйста можно ли оформить договор переуступки имущественного права на пай (квартиру в ЖБК) в части т.е. чтоб у мужа осталась 1/2 и у меня была 1/2 или такой договор оформляется исключительно на переуступку всего пая? Спасибо)

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Здравствуйте.

Владелец (Ваш муж) может переуступить право собственности(частично или полностью) Вам если такая возможность предусмотрена договором. Владелец ограничен во времени — до момента подписания акта приема-передачи недвижимости.

Переуступка в новостройках возможна, если: договор долевого участия включает согласие застройщика на переуступку; выплатил цену договора и естьподтверждение застройщика. 

Ответ оплачен: 50 грн.

Здоров'я! Уважно перечитайте договір який було підписано Вашим чоловіком при купівлі квартири. Якщо така можливість передбачена, то нема перешкод.Якщо ж ні тоді через суд домогтися свого законного права, бо така можливість передбачена діючим законодавством.

А, що Вам заважає після отримання квартири, щоб чоловік через нотаріуса переписав на Вас 1/2 квартири?

Доброго вечора.

Договір переуступки особи укладають по тій причині, що сам забудовник не передав права власності вашому продавцеві на квартиру чи будинок, яку ви бажаєте. Тобто між ними був укладений або попередній договір купівлі-продажу, або договір пайової участі. Найчастіше сама квартира чи будинок ще знаходиться у етапі будівництва і її фізично неможливо ще передати у власність.

Укладається цей документ, як правило між покупцем, продавцем та забудовником обраної вами квартири чи будинку.

Як я зрозуміла, у Вашому випадку, чоловік вже став покупцем квартири, тобто Ви з ним укласти договір переуступки не можете. 

Але, якщо чоловік не став покупцем, то ви вдвох можете стати покупцями (тоді і право власності буде по  1\2 у кожного), тобто покупці(Ви і чоловік) + забудовник+продавець.

Якщо ж все таки чоловік є власником і ви маєте спільне бажання мати по 1\2 від квартири, то вам слід укласти інший вид договору ( про нього вище писав мій колега).

На скільки я розумію, то переуступка може укладатися не на весь пай, а частково ( 1\2 у вашому випадку).

Доброго дня!

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя ( ч. 2 ст. 60 СК)

Якщо Ви в шлюбі - немає сенсу щось переоформляти,  але, як і в кожному правилі тут є вийнятки і презумпцію спільності майна можуть спростувати докази про:

1) придбання речі до шлюбу;

2) придбання речі на кошти, які належали позивачеві особисто (подарунок батьків, одержання відшкодування за моральну шкоду тощо);

3) придбання речі за рахунок коштів, одержаних від продажу особистого майна;

4) придбання речі в період окремого проживання за власні кошти. 

У будь-якому разі зберігайте документи, які засвідчують

час придбання нерухомості, а також правову та фінансову основу для її придбання.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ