Украина
category

Льготный проезд на жд

Вопрос № 992
Льготный проезд на жд
6 консультаций
100 грн.

Купили билеты на поезд по студ.билету. Билеты покупали 29,06,17, срок годности студ.билета заканчивается 30,06,17. Дата поездки 06,07,17. Проводник говорит, что мы не имеем право ехать по скидке так как студ.билет просроченный, хотя ни в правилах Укрзалізниці, ни в Законе украины не указано, что на момент проезда студ.билет должен быть активный. Помогите решить эту проблему. 

Консультации Советников

Доброе утро. Проездным документом является в том числе и студенческий билет (удостовирение) которое дает право на льготный проезд, соответственно на дату посадки в поезд он должен быть действующим

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброе утро! К Вашему сожалению, проводник прав в этой ситуации, так как согласно абз. 3 п.7.2. Раздела 7 Правил перевезення пасажирів, багажу....від 27.12.2006 року №1196 Пасажири, які здійснюють поїздку за пільговими та безплатними проїзними документами, зобов'язані пред'явити проїзний документ та документ, що підтверджує право на пільгу.

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго ранку!

У відповідності до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1999 року № 541 «Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I – IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України» пільговий проїзд у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України встановлюється в розмірі половини вартості квитка для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учнів професійно-технічних навчальних закладів, незалежно від форм власності.

Згідно з п. 6 вищевказаної Постанови студенти та учні мають право придбавати проїзні документи (квитки) за половину їх вартості для проїзду у загальних, плацкартних вагонах, вагонах другого та третього класу всіх категорій поїздів приміського та міжміського сполучення і всіх вагонах регіональних поїздів.

Пільговий проїзд у поїздах міжміського сполучення студентам та учням оформляється в разі, коли статус студента (учня) підтверджується даними, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, створеній відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. N 752 ( 752-2011-п ) "Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти".

Виходячи з вищевикладеного, питання наявності діючого студентського квитка, в першу чергу, важливе на етапі оформлення проїзних документів, а під час проїзду виключно необхідно підтвердити законність такого оформлення на день покупки квитка.

Доброго дня!

Відповідь на Ваше питання прямо не передбачене законодавством. Але з аналізу нормативних актів випливає наступне.

Згідно з пунктом 6 Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1999 р. N 541:

Студенти та учні мають право придбавати проїзні документи (квитки) за половину їх вартості для проїзду у загальних, плацкартних вагонах, вагонах другого та третього класу всіх категорій поїздів приміського та міжміського сполучення і всіх вагонах регіональних поїздів.

Відповідно до п. 34.10 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затв.Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України27.12.2006 № 1196:

знижка вартості проїзду за студентськими та учнівськими квитками надається протягом року із урахуванням терміну дії відповідного квитка.

З цих норм випливає, що знижка вартості проїзду за студентськими квитками застосовується саме при придбанні проїздного квитка.

Отже, якщо на час придбання проїздного квитка, студентський квиток діяв, вимоги працівника залізниці не відповідають положенням чинного законодавства.

И питання досить цікаве, але якщо подивитись на  питання з іншої сторони:

вам  продали квиток по студентському, який на момент проїзду не дійсний. Чия вина - того хто продав.

Ту  все залежатиме від того хто якими доводами оперуватиме ,  оскільки ситуацію можна розцінювати двояко.

Звичайно, ви не макте підстави пільгового проїзду у разі наявності построченого студентського, але якщо вам продать по ньому квиток - то чому не скористатись )

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ